NaslovnicaWake upKako Palantir, umjetna inteligencija i projekti poput Pantheona grade digitalni zatvor, u...

Kako Palantir, umjetna inteligencija i projekti poput Pantheona grade digitalni zatvor, u čemu i sami sudjelujemo

Zapratite nas na Telegramu: https://t.me/provjeri_net i YouTube: https://www.youtube.com/@provjeri_net

Nevidljiva okupacija

Živimo u okupiranoj Europi, ali okupatori nisu došli na tenkovima. Stigli su preko servera, cloud infrastrukture i ugovora o “javno-privatnom partnerstvu”. Najopasniji nadzor ne nameće se silom – on se prodan kao napredak, sigurnost i ekonomski procvat.

U središtu ove mreže je Palantir Technologies, tvrtka koju mnogi nazivaju “Lockheed Martinom podatkovnog rata”. Palantir gradi infrastrukturu masovnog nadzora u SAD-u, integrirajući podatke iz porezne uprave (IRS), imigracijskih službi, banaka, kamera i društvenih mreža. Ista tehnologija koju koriste vojske na Bliskom istoku sada se sve više okreće prema vlastitim građanima Zapada. Peter Thiel, suosnivač Palantira, i Alex Karp oblikuju sustav u kojem algoritmi predviđaju, označavaju i kontroliraju ponašanje.

Za to vrijeme narod šutke promatra kako se oni za koje su glasovali na političkim „izborima“, ali i oni neizabrani, izmjenjuju u hvaljenju istog alata. Dok je „ljevica“ tijekom plandemije hvalila Palantirove platforme za praćenje cjepiva i zdravstvenih podataka, „desnica“ danas podržava sustave za masovno praćenje migranata i “borbu protiv prijevara”. I sve ide kako je planirano, a zbunjeni i sluđeni narod se pita: kako to? Državna moć se širi, narod se ne buni, sudjelujući na taj način u izgradnji vlastitog (digitalnog) zatvora .

Od sada se nadzor širi i na financije. Palantir surađuje s poreznim upravama na algoritamskom otkrivanju “sumnjivih” transakcija. Banke uvode agentnu umjetnu inteligenciju koja u realnom vremenu može zamrznuti račune bez sudskog naloga. Centralizirani stablecoini već omogućuju brzo zamrzavanje sredstava. To je uvod u CBDC – digitalnu valutu središnje banke – gdje algoritam u sekundi može oduzeti pristup vašem novcu.

Ako mislite da je ova nevidljiva okupacija strogo ograničena na Ameriku, grdno se varate. Sličan model se tiho gradi i u Hrvatskoj. Projekt Pantheonnajavljeni AI „razvojni i inovacijski“ centar u Topuskom vrijedan desetke milijardi eura – pozicionira Hrvatsku kao regionalni hub za podatkovne centre i umjetnu inteligenciju. Projekt, koji uključuje američke investitore i partnerstva s domaćim tvrtkama poput Končara, predstavlja se kao ekonomski spas: tisuće radnih mjesta, gigavatna infrastruktura i tehnološki skok.

No, iza ovog projekta ne krije se ništa drugo nego infrastruktura potrebna za duboku integraciju masovnih podataka s globalnim sustavima nadzora. Dok se slavi “pozicioniranje Hrvatske na europskoj AI karti”, malo se govori o tome tko će imati pristup podacima, kako će se koristiti algoritmi i hoće li se hrvatski građani naći u istom financijsko-nadzornom kavezu koji se gradi preko oceana. Pantheon bi mogao postati ključni čvor u europskoj mreži podatkovne infrastrukture, a time i potencijalni alat za budući nadzor.

Najopasnije je što sve to financiramo sami – svojim porezima, podacima i potrošnjom. Svaki “pametni” uređaj, transakcija karticom ili objava na društvenim mrežama hrani zvijer koja raste.

I tako će biti sve dok god dobrovoljno i šutke predajemo ostatke naših sloboda sustavu koji se širi.

Provjeri/thefreethoughtproject.com

Foto naslovnice: web screenshot

Svidio vam se članak? Trebamo i vašu pomoć da nastavimo iznositi istinu!

2 KOMENTARI

  1. ⚡️⚡️ glafijina nelegitimna, privatna, zločinačka, pedofilna organizacija, WHO zahtjeva klimatski lokdaun za cijeli svijet ⚡️⚡️

    drugačije se ne može protumačiti današnja vijest:

    Dakle, “stručna” paneuropska komisija za klimu i zdravlje , Pan-European Commission on Climate and Health (PECCH),-zahtjeva da WHO proglasi zdravstveno hitno stanje međunarodnioh razmjera, “slično onome za vrijeme kovid plandemije”.
    A ta komisija PECCH pripada WHO-u. WHO ju je sam odabarao.
    Drugim rječima, jasnim rječnikom, dakle; WHO zahtjeva klimatski lokdaun za cijeli svijet, kao za vrijeme plandemije!!

    focus.de/earth/expertengruppe-um-lauterbach-fordert-globalen-klima-notstand_8be04e8d-8839-4ed2-88b3-c92bf64ba5ef.html

    Među tim stručnjacima sve plaćena zločinačka banda, a jedan od njih u toj komisiji je i Karl Lauterbach, bivši njemački ministar zdravlja u 2. dijelu plandemije, od kraja 2021. do 2023. Jedan od najvećih masovnih plandemijskijh zločinaca, poznat i izvan Njemačke, još davno prije plandemije, lobist farmakofaije i osobni prijatelj Gatesa i Faucija. Dakle, možemo pretpostavoiti da su ovakavi psihopati i neljudski ološi i zločinci, i drugi članovi ove komisije, pored Lauterbacha.
    U obrazloženju je Lauterbach rekao da da posljedice klimatskog zatopljenja, fosilnih goriva u Europi 600.000 smrtnih slučajeva, plus 60.000 mrtvih svake godine. 😂 😂 😂 😂

    Ova zločinačlka organizacija očito očajnički pokušava u zadnje vrijeme da izaziva paniku i možda plandemije.. Pokušali su sa napuhavanjem panike oko lažnog hantavirusa na jednom kruzeru, pa onda opete paničarenjem zbog kofol “norovirusa” na drugom kruzeru, u stvarnosti slučajeva stomačne i crijevne gripe..Pa su također proglasili hitno stanje za Ugandu i Kongo, zbog navodno brojnih slučajeva ebole i navodno 80 mrtvih. Kažem navodno-jer ovim zločinačkim parazitima, eugeničarima i psihopatima, se ne može ništa vjerovati. Neovisnih informacija nema.

    Znamo da u Africi ioanko oduvijek desteljećima ima tropskih bolesti, ali ljudi umiru i od drugih stvari u lošim životnim uvjhetnima,– ali banda može sve to pripsoati eboli. A plus i to,zna se da Pentagon i glafijine organozacije destljećima eksperimentiraju u afričkim državama sa kojekakvim otrovima, bakterijama i cjepivima.

    I nedavno su otkrivene laži Međuvladinog panela za klimatske promjene-IPCC-a ,(u sastavu iste bande UN-a kao i WHO), koje je moralo povući neke laži.
    Da li je sada ovo očajnički pokušaj ove zločinačke organoizacije da opet podvali de fakto plandemiju i lokdaun,-samo pod drugom maskom, pdo drugim povodom, kofol zaštite od klimastkog zatpljena.
    Iako trenutnio imamo najhladniji svibanj u Europi, vjerovatno svih vremena.

    WHO ima sutra svoju godišnju skupštinu

    sve je moguće, ali oprez!”

    jer još jedna vijest u vezi sa ovim.

    bio je skup država BRICS-a u Indiji, koji je bio priprema za glavni godišnji skup u rujunu.
    Na ovom skupu BRICS-a, nisu pronašli zajednički jezik za osudu agresije Izraela i SAD-a na Iran,
    Iran (koji je član BRICS-a) je zahtjevao osudu, ali UAE (također član BRICS-a), Indija i druge članice nisu to htjeli

    ali, ali, ali… zato su se svi, sve članice BRICS-a lijepo složile da svi dadnu punu podršku WHO-u za “globalne mjere klime i pripreme za buduče pandemije”. Dakle, opet, se svi klanjaju “zmiji”

    tkp.at/2026/05/17/brics-treffen-schweigen-zum-iran-lob-fuer-who/

    I sada i najveći naivci mogu vidjeti… da je BRICS obični blef, obmana, 😜 😜 što smo oduvijek znali
    I što ako sutra WHO, uz podršku sviju (i BRICS.-a) proglasi klimtski lokdaun?
    bumo vidjeli.

  2. mala ispravka u ovom postu od jučer:

    “U obrazloženju je Lauterbach rekao da da posljedice klimatskog zatopljenja, fosilnih goriva u Europi 600.000 smrtnih slučajeva, plus 60.000 mrtvih svake godine…”
    zaboravio sam ovde “od vrućine”, dakle..” plus 60.000 mrtvih od vrućine svake godine…”

    evo još jedan primjer kako radi banda,

    tkp.at/2026/05/18/moderna-und-die-naechste-pandemie-wenn-der-mrna-impfstoff-vor-dem-ausbruch-fertig-wird/

    Prije 4 mjeseca, CEPI- još jedna de fakto Gatesova organizacija u plandemijskoj mafijaškoj mreži (pored GAVI-ja i njegove zaklade), donirala je koncernu ModerRNA i Sveučilištu Ofxord,tj, “Oxford Vaccine Group” 26,7 milijuna dolara, za razvoj cjepiva protiv navodnog virusa bundibugyo, koji je podvrsta navodnog virusa ebole.

    I nakon 4 mjeseca, nakon toga, kofol je izbila ebola u Kongu i Ugandi i to baš kofol ovaj bundibugyo virus i WHO je proglasio hitno stanje i epidemiju za Ugandu i Kongo.
    bez te javne objave WHO–a, odnosno, bez mainstream medija, koji su to svi objavili, opet niko živ ne bi znao da postoji nekakva kofol epidemija ebola u Kongu i Ugandi.

VEZANO

najnovije